Redemptor Hominis

III Muzyczna Droga Krzy¿owa 2016

1. W ko¶ciele pw. Chrystusa Odkupiciela Cz³owieka w Krakowie, ul. Stelmachów 137, w dniu 13 marca 2016 r. o godz. 20.00. Parafia Rzymskokatolicka pw. Chrystusa Odkupiciela Cz³owieka z siedzib± w Krakowie (31-349) ul. Stelmachów 137, przygotowa³a i zrealizowa³a w swojej siedzibie czyli w ko¶ciele pw. Chrystusa Odkupiciela Cz³owieka w Krakowie przy ul. Stelmachów 137, Muzyczn± Drogê Krzy¿ow± (koncert o charakterze pasyjnym).
  2. Osi± g³ówn± wydarzenia by³o prze¿ywanie czternastu kolejnych stacji Drogi Krzy¿owej, z towarzyszeniem utworów pasyjnych, w oprawie iluminacji ¶wietlnych. Trwa³o ono 1 godz.
  3. PROGRAM

Introit - Plange Quasi Virgo "Responsorium"
    Wyk. Wojciech Golonka

Stacja I. Skazanie Jezusa na ¶mieræ
    A. Guilmant "Introdukcja i Allegro (I czê¶æ) z Sonaty d moll Op.42 n°1"
    Wyk. £ukasz Lauf

Stacja II. Jezus bierze krzy¿
    S. Moniuszko "Ecce lignum"
    Wyk. Chór i Orkiestra Bazyliki oo. Cystersów w Mogile, dyr. Stanis³aw Kowalczyk

Stacja III. pierwszy upadek
    G. B. Pergolesi "Sancta Mater istud agas"
    Wyk. Dorota Mentel & Iwona Su³kowska

Stacja IV. Jezus spotyka Matkê
    M. Lorenc "Ave Maria"
    Wyk. Liliana Pociecha i Orkiestra Bazyliki oo. Cystersów w Mogile, dyr. Stanis³aw Kowalczyk

Stacja V. Szymon pomaga Jezusowi nie¶æ Krzy¿
    S. G³owacki "Krzy¿u Chrystusa"
    Wyk. Chór Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela Cz³owieka, dyr. Dominika Cieslik

Stacja VI. Weronika ociera twarz Jezusa
    T. Albinoni "Adagio"
    Wyk. Orkiestra Bazyliki oo. Cystersów w Mogile, dyr. Stanis³aw Kowalski

Stacja VII. Drugi upadek Jezusa
    G. B. Pergolesi "Qui Est homo qui non fleret"
    Wyk. Karin Ka³ucka & Iwona Su³kowska

Stacja VIII. Jezus spotyka p³acz±ce niewiasty
    "W tej krwi" opr. Marek Kluza
    Wyk. Chór sanktuarium ¶w. Jana Paw³a II, dyr. Marek Kluza

Stacja IX. Trzeci upadek Jezusa
    J. S. Bach "Er kommt, er ist vorhanden" z pasji wg ¶w. Marka, opr. Adam Prucnal
    wyk. Jakub Stanuch
    ak. Adam Prucnal, Iwona Gieroñ-Prucnal, Iga Prucnal, Przemys³aw Prucnal

Stacja X. Jezus obdarty z szat
    G. B. Pergolesi "Fac ut ardeat cor meum"
    Wyk. Dorota Mentel & Iwona Su³kowska

Stacja XI. Ukrzy¿owanie Jezusa
    "To mi³o¶æ Ciê trzyma" Opr. Marek Kluza
    Wyk. Chór Sanktuarium ¶w. Jana Paw³a II, dyr. Marek Kluza

Stacja XII. ¦mieræ Jezusa
    Do tematu pie¶ni "Krzy¿u ¦wiêty" opr. Adam Prucnal
    Wyk. Adam Prucnal, Iwona Gieroñ-Prucnal, Iga Prucnal, Przemys³aw Prucnal

Stacja XIII. Zdjêcie z krzy¿a
    A. Mozart "Lacrimosa"
    Wyk. Chór i Orkiestra Bazyliki oo. Cystersów w Mogile, dyr. Stanis³aw Kowalczyk

Stacja XIV. Z³o¿enie Jezusa do grobu
    G. B. Pergolesi "Quando corpus morietur"
    Wyk. Karin Ka³ucka & Iwona Su³kowska
    ak. Kamil Fr±¶

Zakoñczenie - H. J. Botor "Misericordias domini"
    Tout ensamble

WSZYSCY WYKONOWCY WYST¡PILI JAKO WOLONTARIUSZE!!!
    WSTÊP NA WYDARZENIA BY£ BEZP£ATNY.
    Ca³o¶æ zosta³a wzbogacona iluminacjami ¶wietlnymi w wykonaniu firmy Krzysztofa Pezdy Biuro Obs³ugi Imprez.

Po zakoñczeniu ostatniego utworu wszystkim wykonawcom zosta³a zgotowana spontaniczna owacja na stoj±co. W pó¼niejszych rozmowach z wykonawcami, organizatorami i uczestnikami s³yszeli¶my zapewnienia, ¿e w nastêpnym roku zorganizuj± i wezm± udzia³ w IV Muzycznej Drodze Krzy¿owej. To jest dla nas bardzo wa¿ny wska¼nik celowo¶ci przygotowania tego projektu. Wielokrotnie podkre¶lano równie¿ dobr± akustykê naszej ¶wi±tyni.

4. W przygotowanie i realizacjê projektu w³±czy³a siê te¿ RADA DZIELNICY IV - KRAKÓW PR¡DNIK BIA£Y.
  5. PATRONAT MEDIALNY - TYGODNIK KATOLICKI NIEDZIELA
    Informacje ukaza³y siê te¿ :
    - w Go¶ciu Niedzielnym,

na stronach internetowych:
    - parafii pw. Chrystusa Odkupiciela Cz³owieka - www.parafiaredemptor.diecezja.pl,
    - Chóru i Orkiestry Bazyliki oo. Cystersów w Mogile - www.facebook.com/MOGILSKICHOR www.mogila.cystersi.pl
    - Chóru Sanktuarium ¶w. Jana Paw³a II - Chór-Sanktuarium-¶w-Jana-Paw³a-II-w-Krakowie-Nie-lêkajcie-siê

RELACJA FILMOWA ma zostaæ zamieszczona w TV ZAPRASZA, na PORTALU KRAKÓW ZAPRASZA - tv.zaprasza.eu
  6. Przewidywali¶my, ¿e przybêdzie ok. 250 uczestników. Przyby³o ostatecznie 310 osób. Prawie wszystkie miejsca siedz±ce by³y zajête. W Muzycznej Drodze Krzy¿owej uczestniczyli zarówno parafianie, jak i go¶cie z Krakowa i z innych miejscowo¶ci.